• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

O tym, że sport łączy ludzi wiedzą niemal wszyscy, bogaty i biedny, prawnik i brukarz. Na boisku tytuły, osiągnięcia i funkcja zawodowa tracą znaczenie. Wszyscy są równi, wszyscy uprawiają sport, który towarzyszył im przez cały okres dzieciństwa, dorastania aż do dorosłości.

 

Zmieniali się bohaterowie: Lubański, Boniek, Lato, Hajto, Smolarek, Dudek, Błaszczykowski aż po dzisiejszego kapitana reprezentacji czyli Roberta Lewandowskiego. Niezależnie od tego czy trenowało się w klubie, czy kopało na legendarnej „łomżyńskiej strzelnicy”, niemal każdy z naszych lokalnych piłkarzy amatorów, rozegrał w swojej „karierze” setki, jeśli nie tysiące podwórkowych meczy.

Jeszcze kilka lat temu mało kto wiedział, że po drugiej stronie boiska, za przeciwnika ma przyszłego Prezydenta Miasta Łomża, Dyrektora MOSiR-u czy też
Radnego Miasta. Lata mijały a pasja nadal żyła pełnią życia, mimo narastających obowiązków zawodowych i coraz większego ich natłoku. Mariusz Chrzanowski, Andrzej Modzelewski oraz Artur Nadolny – o których dziś mowa – nigdy nie porzucili ukochanego sportu. Nie będziemy dziś mówili o tym, co zrobili dla ŁKSu i innych okolicznych klubów, ale o ich własnej przygodzie z piłką i o tym jak odnaleźli się na orlikowych boiskach.

22.01.2012 roku miał miejsce I Samorządowy Turniej Piłki Nożnej organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Rada Miejska Łomży, Rada Miejska Białegostoku, PWSIiP, Sejmik Województwa Podlaskiego, Powiat Łomżyński czy też Oldboye ŁKSu to tylko część z drużyn, które rywalizowały ze sobą tamtego dnia. Królem Strzelców został ówczesny wykładowca Mariusz Chrzanowski, który w spotkaniu przeciw reprezentantom Sejmiku Województwa Podlaskiego zdobył 5 bramek. Wraz z kolegami z Rady Miejskiej Łomży po tytuł sięgnął Andrzej Modzelewski, który już wtedy miał za sobą udany (notabene debiutancki) sezon w Miejskiej Lidze Piłki Nożnej MOSiR Łomża. Jako zawodnik drużyny FC Pianpol w 8 rozegranych spotkaniach sezonu 2011, zdobył 11 bramek. Po dobrym występie w turnieju, Mariusz Chrzanowski za namową ówczesnego Prezesa Akademickiego Koła Naukowego Sebastiana Chrzanowskiego postanowił spróbować swoich sił w biało-czarnych barwach, które do dziś są oficjalnymi kolorami Budownictwa Szydlik. Zadebiutował w spotkaniu przeciw KKS Ziemowit w sezonie 2012, grał również w meczach z Canarinhos, Deltą Soccer i Mechaniakiem (ówczesna III liga MLPN). Licznik występów w naszej lidze obecnego Prezydenta stanął na 4. Przyczyną tak krótkiego epizodu była prowadzona działalność społeczna (m.in. sprawowanie funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej) oraz założenie rodziny. Dziś jako zawodnik drużyny miejskiej, niezmiennie, z błyskiem w oku i chęcią zdobywania kolejnych bramek bierze udziały w turniejach charytatywnych i spotkaniach okazjonalnych.

 

W porównaniu do ww. zawodników Artur Nadolny-obecny Radny Miasta Łomży i Wiceprzewodniczący Komisji Rodziny, Sportu i Zdrowia, swoją przygodę z MLPN zaczął stosunkowo późno, bo w sezonie 2013/14. Należy tutaj zaznaczyć, że wcześniej wspomniana data to moment dołączenia do rozgrywek w formie zawodnika. Znacznie wcześniej, bo od samego momentu założenia ligi, był jej czynnym członkiem i współzałożycielem. Swoją przygodę zaczynał z klubem, który na dzień dzisiejszy jest jedyną drużyną występującą w MLPN od samego początku, czyli 2010 roku tj. BTS Szymańscy. W przeciągu 9 sezonów rozegrał 141 spotkań, w których występował głównie jako bramkarz mimo tego zdobył 5 bramek. Uzyskana ilość rozegranych spotkań czyni go jednym z najdłużej występujących w lidze zawodników, do tego za swoją postawę w rozgrywkach został nagrodzony tytułem najlepszego bramkarza I ligi sezonu 2011. Jako zawodnik mistrza MLPN, brał też udział w Wojewódzkim Finale Amatorskich Lig Piłkarskich, gdzie również zasłużył na miano najlepszego bramkarza rozgrywek (edycja 2013).

 

Z całej opisywanej trójki najlepszy dorobek bramkowy uzyskał obecny Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, Andrzej Modzelewski. W związku z wycofaniem się z rozgrywek drużyny FC Pianpol, ich miejsce w rozgrywkach zajął zespół GKS-u Łomża, w barwach którego obecny Dyrektor MOSiRu rozegrał 28 spotkań okraszonych 21 golami (w tym jeden sezon przerwy na grę w „Klub Centrum” gdzie w 6 spotkaniach strzelił 4 bramki).

 

Choć wszyscy trzej zawodnicy opisani wyżej sprawują dziś funkcje publiczne, a każdy ich ruch jest bacznie obserwowany przez lokalne media, nadal oficjalne wspiera rozgrywki Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB: 

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  11

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.