• slider3.jpg
 • slider2.jpg
 • slider1.jpg
 • hostel_1000px.jpg
 • parkwodny_1000px.jpg
 • stadion_1000px.jpg
 • lodowisko_1000px.jpg

Blisko 80 dziewcząt z Białegostoku, Sokółki, Wyszkowa, Piątnicy oraz Łomży rywalizowało w Świątecznym Turnieju Piłkarskim dla Dziewcząt, który rozgrywany był na Hali Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku 14.12.2019 r.


Osiem drużyn, które przystąpiło do turnieju zostało podzielonych na dwie grupy, w których rywalizacja toczyła się na zasadzie rozgrywek „każdy z każdym”.

Grupa A:

 • MOSiR Łomża I
 • Falcon Sokółka
 • Forty Piątnica I
 • APDZ Ekosport II

 

Grupa B:

 • MOSiR Łomża II
 • UKS Loczki Wyszków
 • APDZ Ekosport I
 • Forty Piątnica II

Mimo absencji naszego podstawowej bramkarki Aleksandry Wyrzykowskiej, dziewczęta, którym przyszło rywalizować w grupie A, zwyciężyły we wszystkich trzech spotkaniach! Zdobyły łącznie ponad 10 bramek zachowując przy tym czyste konto! Dobra postawa w obronie to w znacznym stopniu zasługa monolitu jaki stworzyła para stoperów w zestawieniu Anna Popkowska i Wiktoria Konert, które praktycznie nie dopuszczały do zagrożenia naszej bramce strzeżonej przez Natalię Chrzanowską. Za destrukcję odpowiadał kwartet Aleksandra Bączek, Zuzanna Kowalczyk, Aleksandra Tarnacka i nasz kapitan Oliwia Lubak.

Podobnie do swoich starszych koleżanek zmagania w grupie B rozpoczęły również młodsze dziewczęta. Po pewnym zwycięstwie 3:1 z naszymi „sąsiadami” zza Narwi, wydawało się, że awans do Ligi Św. Mikołaja jest na wyciągnięcie ręki. Niestety mimo naprawdę ładnego kreowania sytuacji podbramkowych zabrakło skuteczności. Po dwóch porażkach zawodniczki MOSiR Łomża zmuszone były uznać wyższość starszych rywalek i walczyć o jak najlepsze wyniki w Lidze Renifera.

Po krótkiej przerwie na posiłek zapewniony przez organizatorów z nową energią do rywalizacji stanęły nasze młodsze zawodniczki. Podrażnione stratą punktów w poprzednich spotkaniach do gwałtownej szarży na bramkę przeciwników ruszył nasz niestrudzony duet w składzie Małgorzata Rykaczewska oraz Oliwia Pyczkowska, który błyskawicznie wypracował prowadzenie dla naszego zespołu. Bardzo dobrze w spotkanie weszły również Gabriela Rutkowska, Marcelina Zabielska i Julia Rupacz, które skutecznie powstrzymywały próby szybkich kontrataków ze strony naszych rywali. Z racji na fakt, że w grupie renifera rywalizowały zawodniczki o podobnych gabarytach fizycznych, dziewczęta z MOSiR-u dzięki swoimi umiejętnościom technicznym mogły częściej pozwalać sobie na tzw. „małą grę”. Dwa wygrane spotkania i remis z Falcon Sokółka, wystarczyły aby zająć I miejsce w grupie Renifera. Z bardzo dobrej strony pokazały się również Grabowska Aleksandra, Chrzanowska Milena, Dominika Ciszewska, Amelka Kosińska oraz nasza debiutantka Dominika Welszyn, która popisała się kilkoma naprawdę dobrymi przejęciami w spotkaniu przeciw, chwilę temu wspomnianemu Falcon-owi.

Rodzice i kibice zgromadzonych drużyn mogli podziwiać naprawdę dobre spotkania, które rozgrywane były w ramach Ligi Św. Mikołaja. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się drużyny, w których większość upatrywała faworytów do wygrania całego turnieju czyli MOSiR Łomża I i APDZ Ekosport I. Obie drużyny doskonale się znają z występów w Lidze Młodziczek Podlaskiego Związku Piłki Nożnej- właśnie w tych rozgrywkach przyszło im się mierzyć po raz ostatni. W spotkaniu, które decydowało o ostatecznym wyglądzie tabeli i awansie do rozgrywek makroregionalnych padł wynik 2:2, co pozwoliło cieszyć się awansem obu naszym drużynom. Niemal identycznie jak tamto spotkanie wyglądał mecz rozgrywający się na hali sportowej przy ul. Kościelnej 3, atak pozycyjny, widowiskowe pojedynki 1 na 1 i bardzo dobra gra obu bloków defensywnych. Ostatecznie gdy wybrzmiał końcowy gwizdek na tablicy wyników było 0:0, co najbardziej ucieszyło drużynę z Wyszkowa, która w swoim spotkaniu z Fortami Piątnica zgarnęła trzy punkty. W drugim Lubak i spółka stanęły przed trudnym zadaniem pokonania drużyny UKS Loczki Wyszków. Po bardzo zaciętym spotkaniu, udało nam się wysunąć na czoło tabeli! Jedyna bramka padła po zagraniu Wiktori Konert. Ze stałego fragmentu gry mocno wbiła piłkę w pole karne przeciwników, gdzie nadarzającą się sytuację wykorzystała Aleksandra Bączek, która zapewniła drużynie MOSiR-u 3 punkty. Przed naszym ostatnim spotkaniem było już niemal pewne, że tytuł Mistrza powędruje do kogoś z pary APDZ Ekosport, MOSiR Łomża. Lepszy bilans bramkowy i mecz z przeciwnikami, których już raz udało się pokonać (w fazie grupowej łomżyńska drużyna zwyciężyła swoje rywalki 4:0) pozwalały sądzić, że puchar powędruje do Łomży. Jak jednak wiedzą wszyscy sympatycy piłki kopanej, sport jest nieprzewidywalny i mimo kilku, niemal 100% sytuacji, trzech słupków i naprawdę dobrej gry, nie udało się zdobyć upragnionej bramki. Sytuacji nie zmarnowała drużyna z Białegostoku, która w meczu o „wszystko” wygrała z dziewczętami z Wyszkowa.


Żadnego przegranego meczu, żadnej straconej bramki, za to z tytułem wicemistrza, kilkoma wyróżnieniami indywidualnymi i mnóstwem pozytywnej energii do dalszych treningów! Z tym dodatnim bilansem dziewczęta z drużyny piłkarskiej MOSiR Łomża wracają do Łomży i już wypatrują okazji do dalszej rywalizacji na halowych parkietach.

Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy zawodnik drużyny MOSiR Łomża I – Aleksandra Tarnacka
Najlepszy zawodnik drużyny MOSiR Łomża II – Gabriela Rutkowska
Przyszły Talent – Oliwia Lubak

Należy również zauważyć, że Aleksandra Tarnacka i Zuzanna Kowalczyk z 4 bramkami na koncie zajęły ex aequo I miejsce w tabeli króla strzelców (koronę ostatecznie zgarnęła zawodniczka UKS Loczki Wyszków, która bramki zdobyła w największej ilości spotkań) a Natalia Chrzanowska nie przepuściła żadnej bramki.

Po końcowej dekoracji, odebraliśmy również puchar i medale za zajęcie I miejsca w Lidze Młodziczek Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, które zapewniło nam awans do rozgrywek makroregionalnych.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB: 

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  11

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.