• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Pływanie to przyjemność, a przy okazji dawka ruchu. W kilku krokach przedstawiamy jak odpowiednio przygotować się do kąpieli w basenie oraz jak z niego korzystać w odpowiedni, bezpieczny dla Ciebie i Twojego zdrowia sposób.

 

Krok 1 – Gdy wybierasz się na basen, pakując swoją torbę, plecak, pamiętaj o tym by zabrać ze sobą niezbędne rzeczy. W swoim ekwipunku powinnaś/powinieneś mieć: ręcznik, klapki, żel do kąpieli, strój kąpielowy, czepek, okulary pływackie.

 

Krok 2 – Aby zadbać o swoją higienę i zdrowie innych uczestników kąpieli w basenie należy przed wejściem dokładnie umyć swoje ciało. Ciekawostką jest to, że gdy czujesz chlor bądź pieką Cię oczy podczas kąpieli w basenie, spowodowane jest to tylko i wyłącznie brakiem odpowiedniej higieny osób korzystających z basenu. Od momentu wejścia do szatni, trzeba pamiętać o tym by zawsze mieć na stopach klapki, które chronią Ciebie od rożnego rodzaju bakterii oraz pozwolą na bezpieczne korzystanie z basenu innym osobom.

 

Krok 3 – Gdy jesteśmy już umyci, przebrani w strój kąpielowy, mamy założone klapki możemy ruszać w kierunku niecki z wodą. Przechodzimy przez nogomyjkę – pozwoli nam to zmyć ewentualne zabrudzenia z naszego obuwia. Musimy pamiętać też o tym, by klapki zostawiać możliwie najbliżej wejścia do wody, ale w taki sposób by nie przeszkadzały one w poruszaniu się innym osobom, bądź nie miały bezpośredniego kontaktu z wodą w niecce.

 

Krok 4 – Skoro nasze ciało i my jesteśmy gotowi na korzystanie z basenu, czas zadbać o bezpieczeństwo. Podstawową zasadą jest zadbanie o bezpieczeństwo przez nas samych. Dzięki przestrzeganiu zasad nie stwarzamy też zagrożenia dla innych użytkowników. Warto pamiętać, że na basenie obowiązuje:

  • zakaz biegania i skakania;
  • nakaz ustawicznego nadzoru nad dzieckiem;
  • zakaz spożywania posiłków oraz napojów kolorowych;
  • zakaz poruszania się po płycie basenu bez ubioru zmiennego.

Ratownik nadzoruje Twoją kąpiel od momentu wejścia na basen do momentu opuszczenia przez Ciebie niecki. Pamiętaj o tym że, Ratownik jest po to, by dbać o bezpieczeństwo Twoje oraz Twoich bliskich i innych osób korzystających z basenu. Zastosuj się do poleceń Ratownika jeśli takowe będą.

 

Krok 5 – Ostatnią złotą zasadą jest zasada higieny po zakończonym korzystaniu z basenu. Tak jak przed wejściem tak i po wyjściu, musimy dokładnie umyć swoje ciało i zadbać o to by po dotarciu do domu nie czuć dyskomfortu po basenie.

 

Po przeczytaniu powyższego tekstu poznałeś/łaś najważniejsze zasady korzystania z basenu i dbania o swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo. Stosując się do odpowiednich zasad oraz standardów zawsze będziemy mogli cieszyć się zdrowiem oraz chwilami spędzonymi podczas treningu czy rekreacji w basenie.

 

________________________________________________________

Kampania informacyjna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży ma na celu pogłębienie wiedzy użytkowników Pływalni i Parku Wodnego na to, jaki wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie ma prawidłowe przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB: 

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  7

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.