Ostania kolejka sezonu zasadniczego Miejskiej Ligi Koszykówki była bodaj najbardziej emocjonującą od kilku sezonów jakie organizuje i przeprowadza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.

Zestaw meczów 14 kolejki ułożył się w taki sposób, że każde spotkanie miało znaczenie dla układu tabeli na podstawie której zespoły przystępować miały do fazy play off.

W pierwszym meczu spotkały się Żubry Zambrów i +- 40. Już w tym spotkaniu każdy wynik miał wpływ na układ tabeli. Przy zwycięstwie Żubrów automatycznie zachowaliby swoje 5 miejsce. Przy zwycięstwie +- 40 więcej niż 10 punktami, na piąte miejsce awansowałby zespł +-40. Dlatego też mecz był bardzo wyrównany i po raz kolejny zawodnicy z +- 40 pokazali, że nie wiek ale serce do gry w koszykówce liczy się najbardziej. Właśnie dzięki ogromnej woli zwycięstwa oraz walki o każdy punkt a także znakomitej postawie Roberta Kościeleckiego (24 punkty) przez niemal cały mecz mięli szansę na osiągnięcie korzystnego dla siebie wyniku. Niestety trafili na dobrze dysponowanych Tomasza Kila (21 punktów, 10 zbiórek) i Tomasza Kędziorę (8 asyst), którzy niemal we dwójkę poprowadzili Żubry do zwycięstwa i tym samym do zajęcia przed fazą play off, 5 miejsca. Drugie spotkanie pomiędzy Old Skulls i Met-Plast Kolor Ostrołęka było nie tylko spotkaniem jednych z najlepszych drużyn w lidze, ale także spotkaniem, jak się później okazało o pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Zwycięstwo zawodników z Ostrołęki pozwoliłoby im na wyprzedzenie Old Skullsów i zajęcie II miejsca. Zwycięstwo drużyny Old Skulls pozwoliło realnie myśleć im o pierwszym miejscu. Mecz był bardzo emocjonujący i obfitował w wiele znakomitych akcji zarówno w obronie jak i w ataku. Przez trzy kwarty wynik oscylował na granicy remisu. Przed ostatnią decydującą częścią spotkania Old Skulls prowadzili 38:33. Jednak to co się stało w ostatniej kwarcie z pewnością przejdzie do historii ligi. 24:2 dla Old Skulls, takim wynikiem zakończyła się IV kwarta tego wspaniałego meczu. Znakomita gra przede wszystkim w obronie całego zespołu Old Skulls, kilkanaście przechwytów i szybkich ataków oraz trafionych rzutów z dystansu zadecydowało o końcowym zwycięstwie. Na indywidualne wyróżnienie zasługuję osiągnięcie oraz wspaniała gra Kamila Pietrusewicza z Old Skullsów (32 punkty, 7/8 za 3 punkty i 6 przechwytów). Wynik ten powodował, iż ostatnim meczem zainteresowane były 3 drużyny. Zmierzyły się w nim zespoły Basketoholics Łomża i XYZ. Tą trzecią zainteresowaną drużyną była ekipa Old Skulls, ponieważ przy wygranej zespołu Basketoholics to właśnie Old Skulls awansowaliby na pierwsze miejsce w tabeli. Mecz lepiej zaczęli zawodnicy XYZ wychodząc na kilkupunktową przewagę, którą utrzymywali przez większą część spotkania. Niemniej jednak z każdą upływającą minutą gra zespołu Basketoholics była co raz lepsza, nie tylko w ataku ale przede wszystkim w obronie. W trzeciej kwarcie pozwolili oni rzucić zawodnikom XYZ tylko 4 punkty. Doprowadziło to do stanu, w którym przed ostatnią częścią spotkania na prowadzeniu 34:30 byli zawodnicy z Basketo. W ostatniej kwarcie więcej zimnej krwi zachowała drużyna Basketo, kilka przechwytów i skończonych ataków oraz dobra skuteczność za 3 punkty doprowadziła ich do bądź co bądź zaskakującego zwycięstwa nad dwukrotnymi mistrzami MLK. Przegrana XYZ zepchnęła ich z fotelu lidera.