• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Technologia uzdatniania wody, w tym rodzaj i stężenie stosowanego środka dezynfekcyjnego mają wpływ na jakość wody i warunki sanitarno-higieniczne na basenach. Ale czystość wody w łomżyńskich pływalniach zależy także od każdego z nas. Prysznic przed basenem oznacza mniejszą ilością drobnoustrojów w wodzie, a co za tym idzie użycie mniejszej ilości chemii basenowej!

 

W październiku 2014 roku Główny Inspektorat Sanitarny opracował wytyczne, dzięki którym na basenach ma być zdrowiej i bezpieczniej. Wytyczne powstały w oparciu o zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i określają wymagania oraz zakres prowadzonych badań jakości wody na pływalniach, jak również wskazują wymagane warunki sanitarno-higieniczne w tych obiektach.  

 

Bezwzględnie każda osoba przed wejściem do hali basenowej powinna dokładnie umyć się mydłem i spłukać pod natryskiem -bez kostiumów kąpielowych. Nie od dziś wiadomo, że na powierzchni skóry gromadzą się zanieczyszczenia. Myjąc skórę przed wejściem do wody, zmywamy z siebie mikroorganizmy, które wchodząc w reakcję z chlorem zawartym w wodzie basenowej tworzą związki, które mogą podrażnić naszą skórę.

 

Obecnie chlorowanie jest najczęstszą oraz najskuteczniejszą metodą oczyszczania i niszczenia drobnoustrojów chorobotwórczych w wodzie. Zarówno w Parku Wodnym jak i na Pływalni system monitorujący czystość wody w basenie na bieżąco rejestruje poziom zanieczyszczenia i automatycznie zwiększa podawanie środków niezbędnych do jej oczyszczenia kiedy zachodzi taka potrzeba. Środki dezynfekujące wysuszają zarówno skórę jak i włosy, dlatego ważne jest zmycie z siebie chloru po pobycie na pływalni. Mimo, iż nie ma takiego obowiązku na basenie rekreacyjnym również warto nałożyć czepek, dzięki któremu we włosy wnika mniej chemii basenowej.

 

W interesie nas wszystkich jest świadomość, że jakość wody basenowej zależy także od nas samych. Chlor wysusza skórę, może powodować alergie, podrażnienia oczu... Pamiętajmy, że im więcej osób dokładnie umytych, tym mniej chloru na pływalni i czystsza woda!

 

________________________________________________________

Kampania informacyjna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży ma na celu pogłębienie wiedzy użytkowników Pływalni i Parku Wodnego na to, jaki wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie ma prawidłowe przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  32

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  77

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.