• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

W piłkę nożną mogą grać nie tylko chłopcy. Fakt ten zdaje się potwierdzać nie tylko ciągle rosnące grono piłkarek w naszym kraju i regionie, ale również ilość fanów tego najpopularniejszego na świecie sportu. 

 

Kilka lat temu o sekcji dziewcząt mogły marzyć tylko największe sportowe potęgi: Olympique Lyon, VfL Wolfsburg, Arsenal Ladies FC, Juventus czy PSG. I tak jak Lewandowski sprawił, że każdy młody chłopiec uwierzył, że piękną piłkarską karierę można rozpocząć nawet w niewielkiej miejscowości w Polsce, tak wyobraźnię dziewcząt rozbudzają Katarzyna Kiedrzynek (PSG), Aleksandra Sikora (Juventus Turyn) i Ewa Pajor (VL Wolfsburg), które również potwierdzają możliwość zbudowania kariery sportowej zapoczątkowanej w klubach z rodzimej miejscowości.

 

Od kilku lat w Łomży funkcjonuje piłkarska drużyna dziewcząt MOSiR Łomża, która ma za zadanie pomóc urzeczywistnić sportowe marzenia. Zespół, który powstał z inicjatywy Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, z roku na rok gromadzi coraz więcej zwycięskich tytułów, a część zawodniczek systematycznie zasila Kadrę Reprezentacji Województwa. Dzięki rywalizacji w rozgrywkach prowadzonych pod zwierzchnictwem PZPN-u, już od najmłodszych lat zawodniczki MOSiR Łomża mają możliwość zbierania wartościowego doświadczenia w rywalizacji z najlepszymi klubami w Polsce i regionie. 

 

Organizowane przez MOSiR Łomża zajęcia rozwijają indywidualną sprawność ruchową, uczą dzieci pracy w zespole oraz hartują i wspierają rozwój emocjonalny. Nabór trwa cały rok, wystarczy skontaktować się z przedstawicielem klubu pod numerem telefonu: 86 215 06 05 lub osobiście pojawić się na jednym z treningów. Zajęcia są bezpłatne!


Program szkolenia obejmuje m.in.:
- 2 jednostki treningowe w tygodniu;
- zajęcia ogólnorozwojowe dostosowane do wieku zawodników;
- dodatkowe zajęcia edukacyjno-rekreacyjne (fitness, łyżwy etc.);
- udział w rozgrywkach PZPN.

 

Obecnie dziewczęta w okresie zimowym trenują w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 7 w Łomży, natomiast w okresie letnim na boisku bocznym Stadionu Miejskiego przy ul. Zjazd 18.

 

Więcej informacji na www.mosir.lomza.pl

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  48

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  99

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.