• slider3.jpg
 • slider2.jpg
 • slider1.jpg
 • hostel_1000px.jpg
 • parkwodny_1000px.jpg
 • stadion_1000px.jpg
 • lodowisko_1000px.jpg

Ostatni weekend (tj. 22-23.02.2020) to dwa dni wypełnione piłkarskimi emocjami! W sobotę mieliśmy okazję obejrzeć zmagania lokalnych drużyn w VII, ostatniej już w tym roku, kolejce Halowej Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża. W dwóch grupach rywalizowało w sumie 16 zespołów, rozegrano 112 spotkań, strzelono 220 bramek, które zdobyło 93 zawodników. Natomiast niedziela to I Turniej Halowej Ligi Piłki Nożnej, w którym udział wzięło blisko 200 zawodników.

 

Właśnie od VII kolejki zależał ostateczny układ tabeli. Dla obu czołówek najważniejsze spotkania, to te w których przyszło rywalizować ekipom BTS Szymańscy vs. UniGlass (I liga) oraz Wiźniacy vs. 30Plus (II liga). Podobać mogło się szczególnie to pierwsze spotkanie. Znany z ofensywnego stylu gry UniGlass co chwilę starał się skruszyć szczelną defensywę rywali szybkimi kontrami. Czujny na posterunku był jednak Jan Horoszko, który raz za razem popisywał się fantastycznymi interwencjami. Głos z trybun skwitował jego występ następującymi słowami: „Skubany, mecz im wygrał”. Jednak tak jak serię bez puszczonej bramki Marka Kozioła z Korony Kielce przerwał Buksa, tak drogę do bramki przeciwników znalazł wreszcie Adam Jankowski. Do gwizdka oznajmiającego koniec pierwszej połowy mieliśmy 2:1, kolejne dziesięć minut nie zmieniło wiele i po złoto sięgnął ponownie zeszłoroczny mistrz. 

 

Ostatecznie tabele obu lig wyglądają następująco:

I Liga (Grupa A)

 1. BTS Szymańscy
 2. KS Biel Sonarol Jeziorko
 3. Budownictwo Szydlik
 4. UniGlass
 5. Demed
 6. Góralczyk Team
 7. Trójkąt
 8. Impork

II Liga (Grupa B)

 1. Wiźniacy
 2. Kuguar
 3. 30Plus
 4. Elmax Dachy Super Team
 5. KS Piątnica
 6. Samorządowcy
 7. Dantex
 8. Mario Trans

 

Jak przy każdym sezonie Halowej czy też Miejskiej Ligi Piłki Nożnej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży przygotował wyróżnienia dla najlepszych zawodników. Poza tradycyjnym wyborem najlepszego bramkarza, zawodnika oraz króla strzelców, przyznano indywidualne wyróżnienia graczom wyróżniającym się w swojej drużynie. Tym sposobem wyróżniono następującą szesnastkę: Łukasz Chmielewski, Marcin Jakubowski, Sebastian Laskowski, Paweł Filipkowski, Jarosław Gnoiński, Arkadiusz Domalewski, Paweł Bzura, Tomasz Olszewski, Paweł Wojciechowski, Michał Pardo, Marcin Macko, Adam Kraszewski, Rafał Brzósko, Sebastian Trzaska, Karol Chodnicki oraz Maciej Sowa.

 

Z 11 bramkami na koncie, królem strzelców II ligi został Sebastian Laskowski (Wiźniacy), który strzelał w pięciu z siedmiu rozegranych spotkań. Trzykrotnie zdobywał dublet, raz ustrzelił cztery bramki, a w „finałowym” spotkaniu z 30Plus poprzestał na jednej bramce. Najlepszym bramkarzem wybrano Patryka Tyl, który wraz ze swoją drużyną ani razu nie schodzili z boiska pokonani. Jego interwencje na linii niejednokrotnie wzbudzały aplauz zebranych na trybunach kibiców, ale co ważniejsze pozwalały na doliczenie kolejnych 3 punktów do ligowej tabeli. Statuetkę najlepszego zawodnika otrzymał Robert Dąbrowski. Człowiek, który podźwignął Elmax Dachy Super Team z długo utrzymującego się dołka formy. Samodzielne rajdy, bramki które przełamywały piłkarską niemoc i asysty przy golach decydujących o zwycięstwie.

 

W pierwszej lidze najlepszym strzelcem z 8 bramkami na koncie został Michał Pardo (UniGlass). Najlepszym zawodnikiem wybrano Kacpra Jaworowskiego (BTS Szymańscy), który mimo tego, że w MLPN i HLPN dopiero debiutuje to już dziś można pokusić się, że powoli wyrasta na jednego z najlepszych zawodników biorących udział w naszych rodzimych rozgrywkach. Tytuł najlepszego bramkarza zdobył wcześniej wspomniany Jan Horoszko, który swoim występem w VII kolejce tak naprawdę „ustawił” tabelę.

 

Wszystkie nagrody i trofea wyróżnionym zawodnikom wręczył Dyrektor Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łomży- Andrzej Modzelewski.

 

Już dziś pragniemy zaprosić na kolejną edycję rozgrywek HLPN, jak i do aktywnego udziału i kibicowania rozgrywkom Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża, których II runda sezonu 2019/20 zostanie wznowiona już niedługo. 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  4

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  20

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.