• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Spotkanie odbyło się 2 września w Domku Pastora. O godzinie 12-tej podpisany został list intencyjny między Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży a Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku w sprawie deklaracji współpracy przy realizacji programu #niezaWODNYratownik. Inicjatywa dotyczy przeciwdziałaniu utonięciom na terenie województwa podlaskiego. 

 

W dalszej kolejności w Domku Pastora omawiana była możliwość przywrócenia sekcji kajakarskiej i wioślarskiej w Łomży. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Kajetan Broniewski – sekretarz generalny Towarzystwa Olimpijczyków Polskich i były brązowy medalista olimpijski z Barcelony, Paweł Skowroński – prezes Podlaskiej Federacji Sportu oraz Sandra Skowrońska – trenerka sekcji kajakarskiej UKS Dojlidy Białystok.

Mało kto wie, ale Łomża ma blisko 120-letnie tradycje wioślarskie.

- Pamiętam Łomżyńskie Towarzystwo Wioślarskie, ścigałem się z zawodnikami z Łomży, również w Białymstoku był silny ośrodek w Cresovii kajakarski, dziś tych klubów nie ma – mówił brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. - Jako przedstawiciel Polskiego Związku Kajakowego zrobię wszystko, aby pomóc w odbudowie sekcji sportów wodnych nad Narwią, zwłaszcza, że w regionie mamy znakomitą postać, jaką jest Paweł Skowroński, kajakarz, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Europy i świata. Z wioślarstwem jest trochę gorzej, bo w tych rejonach obecnie jego nie ma, kajaki są trochę sportem łatwiejszym, tańszym – dodał brązowy medalista olimpijski z Barcelony. Według przekazanej przez niego informacji, w Polsce mamy obecnie 34 kluby wioślarskie, zaś kajakarskich jest znacznie mniej, bo około 150.

 

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży Andrzej Modzelewski przekonywał, że jest na czym budować inicjatywę, ponieważ kajakarstwo amatorskie w Łomży prężnie się rozwija. - Bardzo dużo mieszkańców korzysta z kajaków, rzeka Narew żyje pod tym względem – mówił. Jego zdanie podzielił Dariusz Wojtkowski z Łomżyńskiej Rady Sportu, który uprawiał kiedyś wioślarstwo.

 

Prezydent Mariusz Chrzanowski podsumowując spotkanie zapowiedział realizację działań w kierunku przywrócenia w Łomży sekcji wioślarskiej i kajakarskiej, dodał, że ten temat wraca po dłuższym okresie. - Dołożymy wszelkich starań i etapami będziemy dążyli do tego, aby tym razem była to skuteczna próba reaktywacji. Na pewno nie będzie to łatwe, bo jeżeli mówimy o sporcie wyczynowym, w grę wchodzą duże środki finansowe. Będziemy chcieli się wzorować na innych miastach, osobach, korzystać z ich pomocy i doświadczenia. Na początku powinniśmy się skupić na działaniach promocyjnych, zachęcać dzieci i młodzież do wypoczynku na kajakach – podsumował włodarz.

 

Warto dodać, że z Łomży wywodzi się olimpijka z Sydney z 2000 roku Elżbieta Kuncewicz-Skorupska, która reprezentowała barwy Łomżyńskiego Towarzystwa Wioślarskiego w latach 1986-1992.  Wioślarka pływała w dwójkach podwójnych wagi lekkiej, a większą część swojej kariery spędziła później w Posnanii Poznań.

Źródło: um.lomza.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  11

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.