• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

W piłkę nożną mogą grać nie tylko chłopcy. Fakt ten zdaje się potwierdzać nie tylko ciągle rosnące grono piłkarek w naszym kraju i regionie, ale również ilość fanów tego najpopularniejszego na świecie sportu. 

 

Kilka lat temu o sekcji dziewcząt mogły marzyć tylko największe sportowe potęgi: Olympique Lyon, VfL Wolfsburg, Arsenal Ladies FC, Juventus czy PSG. I tak jak Lewandowski sprawił, że każdy młody chłopiec uwierzył, że piękną piłkarską karierę można rozpocząć nawet w niewielkiej miejscowości w Polsce, tak wyobraźnię dziewcząt rozbudzają Katarzyna Kiedrzynek, Aleksandra Sikora i Ewa Pajor, które również potwierdzają możliwość zbudowania kariery sportowej zapoczątkowanej w klubach z rodzimej miejscowości.

 

Od kilku lat w Łomży funkcjonuje piłkarska drużyna dziewcząt MOSiR Łomża, która ma za zadanie pomóc urzeczywistnić sportowe marzenia. Zespół, który powstał z inicjatywy Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, z roku na rok gromadzi coraz więcej zwycięskich tytułów, a część zawodniczek systematycznie zasila Kadrę Reprezentacji Województwa. Dzięki rywalizacji w rozgrywkach prowadzonych pod zwierzchnictwem PZPN-u, już od najmłodszych lat zawodniczki MOSiR Łomża mają możliwość zbierania wartościowego doświadczenia w rywalizacji z najlepszymi klubami w Polsce i regionie. 

 

Organizowane przez MOSiR Łomża zajęcia rozwijają indywidualną sprawność ruchową, uczą dzieci pracy w zespole oraz hartują i wspierają rozwój emocjonalny. Nabór trwa cały rok, wystarczy skontaktować się z przedstawicielem klubu pod numerem telefonu: 86 215 06 05 lub osobiście pojawić się na jednym z treningów. Zajęcia są bezpłatne!


Program szkolenia obejmuje m.in.:
- 2/3 jednostki treningowe w tygodniu;
- zajęcia ogólnorozwojowe dostosowane do wieku zawodników;
- dodatkowe zajęcia edukacyjno-rekreacyjne (fitness, łyżwy etc.);
- udział w rozgrywkach PZPN.

 

Dziewczęta w okresie zimowym trenują w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 7 w Łomży, natomiast w okresie letnim na boisku bocznym Stadionu Miejskiego przy ul. Zjazd 18.

 

Więcej informacji na www.mosir.lomza.pl

https://www.youtube.com/watch?v=avanucmcC1M

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  33

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  29

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.