• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

6 września na kompleksie sportowym "Moje Boisko Orlik 2012" znajdującym się w Łomży, przy ul. Katyńskiej 3 rozegrane zostały ostatnie spotkania w ramach X sezonu Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża. Swoją gablotę o kolejne mistrzowskie trofeum wzbogaciła drużyna z Jeziorka czyli KS Biel Sonarol Jeziorko.


O ile w zeszłym sezonie emocji dostarczyła nam czołówka pierwszoligowej tabeli, tak w tym roku to w strefie spadkowej działo się najwięcej. Przed ostatnią XVIII kolejką aż pięć zespołów mogło znaleźć się w strefie barażowej, a trzem z nich nadal w oczy zaglądało widmo bezpośredniego spadku. Największym zaskoczeniem okazała się ekipa z Zambrowa. Mistrz z sezonu 2014/2015 pokonał tegorocznego beniaminka 7:1, co wobec porażki UKS Trójkąt z zespołem Budownictwa Szydlik dało im szansę utrzymania w I lidze poprzez baraże. Przed sezonem w II ligowej rzeczywistości broniła się również drużyna Orły Zbójna, której zabrakło raptem 3 punktów do bezpiecznej 7 pozycji w tabeli. Po 3 latach w "Orlikowej" elicie do II ligi wraca UKS Trójkąt.

W drugiej lidze po mistrzowski tytuł i bezpośredni awans sięgnęła drużyna Kuguaru. Na podium znaleźli się kolejno Elmax Dachy Super Team oraz BTS Szymańscy. 

 

Najlepszym bramkarzem I ligi wybrany został zawodnik UniGlass-u Dziedzicki Mateusz. Tytuł Najlepszego Strzelca powędrował do rąk Marcina Sawko reprezentującego barwy tegorocznych mistrzów, który sezon zakończył z 26 bramkami na koncie. Najlepszym Zawodnikiem sezonu 2019/20 został wybrany Chyliński Grzegorz z BM Danex, który aż sześciokrotnie został wybierany do drużyny tygodnia! Wśród wyróżnionych II ligowców znaleźli się natomiast Dąbrowski Sebastian z Elmax Dachy Super Team, który podobnie jak Chyliński był najczęściej wybieranym do drużyny tygodnia zawodnikiem. Na tytuł Najlepszego Bramkarza drugi rok z rzędu zapracował zawodnik mistrza II ligi- Karwowski Jan. Po koronę Króla Strzelców sięgnął zawodnik Wiźniaków- Sebastian Laskowski, który w 16 spotkaniach strzelił 30 bramek!

Tym samym końca dobiegł X jubileuszowy sezon rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej, organizowany i prowadzony przez MOSiR Łomża. 180 spotkań, 1077 strzelonych bramek, 20 zrzeszonych drużyn i blisko 500 zawodników z Łomży i okolic. Te cyfry najlepiej świadczą o pasji Łomżyniaków do piłki nożnej!

Już 12 września rusza XI sezon MLPN MOSiR Łomża! Raz jeszcze gratulujemy wszystkim zawodnikom tegorocznych sukcesów i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie! 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  9

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.