• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Z powodu pandemii w marcu br. zamknięte zostały obiekty sportowo-rekreacyjne w kraju. Przyśpieszyło to decyzję Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży o przeprowadzeniu niezbędnych prac remontowo-konserwacyjnych w Parku Wodnym przy ulicy Wyszyńskiego oraz na Pływalni przy ulicy Niemcewicza. Obecnie oba obiekty funkcjonują w standardowych godzinach i czekają na amatorów pływania.

 

Podczas przerwy ze wszystkich niecek na Pływalni Miejskiej została spuszczona woda, dzięki czemu możliwe było skontrolowanie stanu płytek i wyczyszczenie fug. Wykonane zostały także prace konserwacyjne i naprawcze w szerokim zakresie. Obiekt przy ulicy Niemcewicza przygotowany jest do przyjęcia klientów na nowych zasadach, według wytycznych Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jak informuje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego- Państwowy Zakład Higieny- woda w basenach jest bezpieczna, bowiem posiada wystarczającą ilość podchlorynu, aby koronawirus nie przetrwał. Zwykła procedura uzdatniania i dezynfekcji wody stosowana w pływalniach publicznych  jest wystarczająca dla zapewnienia odpowiedniej jakości mikrobiologicznej wody.

 

Ale czystość wody na łomżyńskich pływalniach zależy także od każdego z nas. Nie od dziś wiadomo, że na powierzchni skóry gromadzą się zanieczyszczenia. Prysznic przed basenem oznacza mniejszą ilością drobnoustrojów w wodzie, a co za tym idzie użycie mniejszej ilości chemii basenowej. Bezwzględnie każda osoba przed wejściem do hali basenowej powinna dokładnie umyć się mydłem i spłukać pod natryskiem -bez kostiumów kąpielowych. Myjąc skórę przed wejściem do wody, zmywamy z siebie mikroorganizmy, które wchodząc w reakcję z chlorem zawartym w wodzie basenowej tworzą związki, które mogą podrażnić naszą skórę. Pamiętajmy także o przejściu w klapkach basenowych przez tzw. "nogomyjkę". Do obiektu wchodzimy wyłącznie w osłonie zakrywającej usta i nos, którą zdejmujemy w przebieralni i przechowujemy w rzeczach osobistych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu sobie i innym osobom należy zachować dystans społeczny od osób niespokrewnionych min.1.5 metra. 

 

Szczegółowy regulamin korzystania z obiektu podczas epidemii wirusa COVID-19 dostępny na dole strony oraz na www.mosir.lomza.pl w zakładce OBIEKTY-PŁYWALNIA.

 

Godziny otwarcia Pływalni:

  • poniedziałek- sobota: 8.55-20.55
  • niedziela - nieczynne

 

Zapraszamy!

 

Pływalnia

ul. Niemcewicza 17a

tel. 86 216 01 08

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Zmiany w regulaminie obiektu  Pływalni na okres obostrzeń związanych z epidemią

/obowiązuje od dnia 3.08.2020/

 

Poniższe zapisy wprowadzające dodatkowe lub inne rozwiązania niż obowiązujące w dotychczasowym regulaminie mają przed nimi pierwszeństwo. Rozwiązania nie opisane poniżej zgodne są z dotychczasowym regulaminem, który dostępny jest na stronie www.mosir.lomza.pl w zakładce OBIEKTY - PŁYWALNIA.

 

1.  Korzystanie przez klientów z Pływalni możliwe jest w godzinach otwarcia obiektu umieszczonych przed wejściem do budynku,

a)  halę basenową należy opuścić najpóźniej 15 minut przed zamknięciem obiektu,

b)  użytkownicy będą wpuszczani do strefy płatnej nie wcześniej niż 5 minut po otwarciu obiektu oraz nie później niż 75 minut przed zamknięciem obiektu dla wejść jedno godzinnych i 135 minut dla wejść dwugodzinnych,

c)  możliwe są okresowe zmiany w wyżej wymienionym harmonogramie funkcjonowania obiektu wynikające z przyczyn technicznych lub organizacyjnych, a informacja dotycząca tych zmian umieszczana będzie w recepcji Pływalni i na stronie www.mosir.lomza.pl.

2.  Zarządca obiektu może czasowo ograniczyć wstęp do strefy płatnej ze względu na przekroczenie dopuszczalnej maksymalnej ilości osób jaka może tam przebywać i wynoszącej 75 osób.

3.  W holu, przed i za kasami, w przebieralni oraz w innych przestrzeniach ogólnodostępnych innych niż prysznice, hala basenowa klienci zobowiązani są zakrywać usta i nos maseczkami, chustami, szalikami, przyłbicami, itp. w taki sposób aby zakrycie było stabilne i nie musiało być podtrzymywane dłońmi.

4.  Zakrycie ust i nosa należy pozostawić w szafce basenowej udając się pod prysznic, a następnie na część basenową.

5.  Należy zachowywać w przestrzeniach ogólnodostępnych bezpieczną odległość od innych osób wynoszącą 1,5 m.

6.  Należy opuścić pływalnię zaraz po pływaniu i unikać gromadzenia się.

7.  Z saun obowiązkowo należy korzystać boso, bez okrycia wierzchniego/stroju kąpielowego za wyjątkiem ręcznika. Osoby nie stosujące się do tego obowiązku mogą być obciążone opłatami sankcyjnymi wskazanymi w Cenniku Pływalni oraz odmową sprzedaży usługi w przyszłości.

8.  Ciało i stopy powinny spoczywać na ręczniku w taki sposób, aby bezpośrednio nie dotykać siedzisk i podestów.

9.  Na terenie hali basenowej obowiązuje wyłącznie czysty strój kąpielowy, spełniający wymogi higieniczne oraz estetyczne, nie posiadający zamków błyskawicznych albo innych wstawek metalowych lub plastikowych, mogących stanowić zagrożenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa korzystającego jak również być przyczyną uszkodzeń elementów wyposażenia obiektu:

a) dla kobiet jedno lub dwuczęściowy, przylegający do ciała bądź pianka do pływania,

b) dla mężczyzn kąpielówki przylegające do ciała, bez kieszeni, o długości maksymalnie do kolan, bądź pianka do pływania,

c) pływanie dozwolone jest tylko bez używania jakiegokolwiek obuwia w tym dedykowanego do pływania.

10. Osoby niestosujące się do Regulaminu Pływalni niezależnie od sankcji leżących w gestii Zarządcy obiektu mogą być pociągnięte do odpowiedzialności z przepisów ogólnie obowiązujących za stwarzanie zagrożenia epidemiologicznego.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  11

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.