• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Po raz XX w Łomży odbyły się Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. Wzięło w nich udział blisko 400 dzieci z kraju i zagranicy! W przeciągu trzech dni młodzi sportowcy mieli okazję rywalizować m.in. w zawodach lekkoatletycznych oraz w zawodach pływackich na obiektach sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży!

 

Organizatorem tej międzynarodowej imprezy jest łomżyński oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska, który w tym roku obchodzi Jubileusz 30-lecia. 

 

Piątkowe przedpołudnie 25 września pełne było sportowych emocji.  Zawodnicy, którzy zdecydowali się na udział w zawodach LA na Stadionie Miejskim przy ulicy Zjazd mogli spróbować swoich sił w takich konkurencjach jak: rzut piłeczką palantową, skok w dal czy też bieg na dystansie 60,300, 600 i 1000 metrów. Do rywalizacji przystąpiło 9 zespołów m.in z Litwy, Irlandii oraz Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży i Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży.

 

Dzieci i młodzież, które w sobotni poranek 26 września przybyły na Pływalnię przy ulicy Niemcewicza miały okazję wystąpić w stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym, motylkowym oraz zmiennym. Każdy zawodnik rywalizował zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Do udziału w zawodach pływackich zgłosiły się dzieci i młodzież z Irlandii, Białorusi a także uczniowie reprezentujący Szkoły Podstawowe w Łomży, Nowogrodzie i w Zambrowie. Łomżyńscy zawodnicy na co dzień trenują w Uczniowskim Klubie Sportowym Butterfly oraz u trenera Aliny Żelaznej ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży.

 

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach otrzymali medale a najlepsze trzy zespoły otrzymały puchary. Trofea wręczała Pani Hanna Gałązka- Prezes oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska, Sebastian Jaworowski- Członek Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Wspólnota Polska oraz Andrzej Modzelewski- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży.

  

Wyniki drużynowe

 

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE 25.09.2020 Stadion Miejski, ul. Zjazd

 

Dziewczęta

I miejsce  Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży               

II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży                             

III miejsce Litwa(Progimnazjum z Wilna) 

 

Chłopcy

I miejsce  Litwa (Progimnazjum z Wilna) 

II miejsce Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży              

III miejsce Litwa (Progimnazjum z Wilna) 

 

ZAWODY PŁYWACKIE, 26.09.2020 Pływalnia, ul. Niemcewicza

 

Dziewczęta

I miejsce  Szkoła Podstawowa Nr 10 Łomża,

II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 Łomża,

III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 4 Łomża.

 

Chłopcy

I miejsce Szkoła Podstawowa Nr 10 Łomża,

II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 Łomża,

III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 3 Zambrów

 

Wszystkim uczestnikom oraz trenerom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.