• slider3.jpg
 • slider2.jpg
 • slider1.jpg
 • hostel_1000px.jpg
 • parkwodny_1000px.jpg
 • stadion_1000px.jpg
 • lodowisko_1000px.jpg

Na czwartkowej konferencji Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki poinformował o obostrzeniach w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem. Nowe przepisy pozwalają na otwarcie łomżyńskiej Pływalni i Parku Wodnego, ale pod pewnymi warunkami. 

 

Początkowo Premier zapowiedział zamknięcie wszystkich pływalni w Polsce od soboty 17 października. Jednak w świetle Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 października 2020 r. (zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii) zakaz prowadzenia działalności NIE DOTYCZY basenów, siłowni, klubów i centrów fitness w strefie żółtej, które:

 

 • działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
 • są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
 • są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole. 

 

Na swojej stronie Ministerstwo Sportu wyjaśnia, że zajęcia sportowe oznaczają zorganizowane formy aktywności fizycznej. Zgodnie z rozporządzeniem, zorganizowane zajęcia oraz zajęcia prowadzone w ramach zajęć szkolnych i akademickich na basenach, siłowniach i w klubach fitness – mogą się odbywać.  

 

Obowiązuje natomiast zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04. – podklasa ta obejmuje: działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia).

 

Wobec powyższego od dnia 20 października pływalnie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, tj.:

 • Park Wodny przy ulicy Wyszyńskiego 15,
 • Pływalnia Miejska przy ul. Niemcewicza 17a,

będą otwarte dla grup zorganizowanych uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych. Stowarzyszenia sportowe i grupy przedszkolne, szkolne, uczelnie mogą realizować swoje rezerwacje na miejskich pływalniach zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. Wyłączone z użycia pozostają urządzenia do relaksu: sauny, jacuzzi, strefy SPA. Obowiązuje zakaz udziału publiczności w wydarzeniach sportowych.

 

WAŻNE: Bilety indywidualne nie będą sprzedawane. Nie ma możliwości korzystania z basenu indywidualnie w celach rekreacyjnych. Zachęcamy do rezerwacji torów basenowych na organizację zajęć pływackich.

 

O wszystkich zmianach w funkcjonowaniu obiektów administrowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży będziemy informować na bieżąco na stronie www.mosir.lomza.pl oraz na naszym fanpage MOSiR Łomża na facebooku.

 

Bądź bezpieczny – stosuj zasadę DDMA

Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Każdy ma wpływ na to, jak szybko epidemia zostanie zahamowana.

 

D jak dystans - utrzymywanie dystansu min. 1,5 m od innych osób;

D jak dezynfekcja - częste mycie rąk wodą z mydłem i ich dezynfekcja;

M jak maseczka - zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej;

A jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe.

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/sport

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  18

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  9

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.