Poniedziałkowym spotkaniem rewanżowym rozegranym 9 listopada przeciw ekipie Ekosport Białystok nasze dziewczęta z drużyny MOSiR Łomża zakończyły rozgrywki ligowe C1 trampkarz 2020/21. Ostatnie spotkanie sezonu to wysoka wygrana Łomżynianek. Wraz z końcowym gwizdkiem sędziego na tablicy wyników widniało 4:0, co pozwoliło drużynie prowadzonej przez duet trenerski Modzelewski, Nadolny, na sięgnięcie po kolejne trzy punkty.

Choć początek spotkania zapowiadał, że mecz będzie wyrównany, to wraz z mijającymi minutami coraz bardziej dostrzegalna była przewaga zespołu z Łomży. Białostoczanki mogły wyjść na prowadzenie już w 3 minucie. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym z naszej linii bramkowej piłkę wybiła Aleksandra Bączek, tym samym ratując swój zespół przed potrzebą odrabiania wyniku. Odrobina presji zmobilizowała naszą drużynę do podwojenia swoich wysiłków w ataku. Atak rywali przerwała Bączek, która błyskawicznie podaniem uruchomiła Oliwię Lubak, ta na pełnej prędkości minęła zawodniczkę z Białegostoku i z chirurgiczną wręcz precyzją dograła piłkę między dwoma kolejnymi obrońcami i bramkarzem. W sytuacji sam na sam z bramką znalazła się Zabielska, która niefortunnie minęła się z piłką. Na posterunku była jednak Zuzanna Kowalczyk, która z najbliższej odległości dała swojej drużynie prowadzenie w 10 minucie.

Po tej bramce oba zespoły starały się kreować akcje poprzez kontrowanie rywalek. Przez 14 minut byliśmy świadkami gry skoncentrowanej w środku pola. Jednak już w 24 minucie Łomżynianki mogły cieszyć się z kolejnej bramki. Po znakomitej walce o piłkę, Oliwia Lubak zagrała do znajdującej się na przedpolu Zuzanny Kowalczyk, która precyzyjnym strzałem „ściągnęła pajęczynę” z okienka, tym samym podwyższając wynik na 2:0.

Trzecia bramka to wynik ładnej gry kombinacyjnej. Piłkę w środku pola przejęła Dominika Bikowska i krótkim podaniem uruchomiła Marcelinę Zabielską
. Ta zawodniczka z pierwszej piłki odegrała do skrzydłowej, która po zwodzie na małej przestrzeni oddała piłkę Wiktorii Konert. Konert po szybkim przeglądzie pola podała do Aleksandry Bączek, która mimo znakomitej okazji strzeleckiej zdecydowała się na zwód i oddanie piłki z powrotem do Wiktorii, która z dużym luzem podwyższyła wynik.

Koniec pierwszej połowy. Mimo wysokiego prowadzenia wypracowanego w pierwszej połowie, Łomżynianki dalej walczyły o bramki. Poprzeczkę obijała Bączek, techniczny strzał Ciszewskiej blokowała bramkarz, a na drodze do hattricka Kowalczyk stanął słupek. Mimo to w 48 minucie spotkania nasze dziewczęta raz jeszcze skierowały piłkę do bramki rywalek. W wyśmienicie grającym tego wieczoru szyku obronnym kierowanym przez Gabrielę Rutkowską i Natalię Chrzanowską, dobrą interwencją popisała się Milena Chrzanowska, która po przecięciu akcji rywali od razu odegrała do grającej na pozycji defensywnego pomocnika Aleksandry Bączek. Prostopadłe podanie do Lubak, płasko dograna piłka na jedenasty metr i hattricka w tym spotkaniu skompletowała Zuzanna Kowalczyk.

Skład: Aleksandra Wyrzykowska, Milena Chrzanowska, Natalia Chrzanowska, Gabriela Rutkowska, Wiktoria Konert, Zuzanna Kowalczyk,, Dominika Bikowska, Aleksnadra Bączek, Oliwia Lubak, Marcelina Zabielska, Dominika Ciszewska (Julia Rupacz).

Rywalom dziękujemy za sezon pełen emocji, a dziewczynom z Forty Piątnica i Włókniarz Białystok gratulujemy awansu do dalszej fazy rozgrywek.