W minioną sobotę reprezentantki klubu MOSiR Łomża miały okazję rywalizować w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu w kategorii U-14. Łomżynianki w tym turnieju należały do grona najmłodszych, gdyż w naszej kadrze poza kilkoma wyjątkami znalazły się głównie dziewczęta z rocznika 2008. Podopieczne Artura Nadolnego i Andrzeja Modzelewskiego udowodniły, że niezależnie z kim przyjdzie im się mierzyć na boisku, postawią rywalom ciężkie warunki- i tak właśnie było tym razem.

Pierwsze spotkanie to mecz z drużyną Stomilianki Olsztyn, który tak jak drużyna z Łomży do boju posłał młode, lecz ambitne dziewczęta. Po wyrównanym spotkaniu 3 punkty powędrowały do naszych rywali. W wyśmienitej formie tego dnia była bramkarka naszych przeciwniczek, która trzykrotnie wychodziła zwycięsko z sytuacji jeden na jeden, dwa razy pomógł jej słupek i raz poprzeczka. Dwa błędy w wyprowadzeniu piłki z obrony doprowadziły do straty dwóch bramek i mimo licznych sytuacji nie udało nam się odrobić wyniku.

Kolejne spotkanie to mecz z zespołem As Stomil, który w ostatecznym rozrachunku wywalczył awans do finałów Mistrzostw Polski w futsalu U-14. To spotkanie miało w sobie wszystko, czego oczekuje się od piłkarskich spotkań! Grad goli, efektowne rajdy, widowiskowe schematy i niezapowiedziane zwroty akcji! Oba zespoły spotkanie rozpoczęły od badania przeciwniczek, dużo gry w środku pola i próba budowania ataku pozycyjnego. Około 3 minuty pierwszej połowy i MOSiR Łomża wychodzi na prowadzenie po szybkim wprowadzeniu piłki z autu, rajd lewą stroną boiska, dogranie pomiędzy bramkarzem a obrońcą rywali i ustalamy wynik spotkania na 1:0 strzałem do pustej bramki. Niestety stres i rozkojarzenie sprawiły, że zaledwie w 4 minut straciliśmy aż 6 bramek.

Po krótkiej rozmowie motywacyjnej w przerwie spotkania Łomżynianki wyszły na parkiet zupełnie odmienione! Zuzanna Kowalczyk skompletowała hattricka, Wiktoria Konert szalała na skrzydle co przełożyło się na trzy asysty; bramkę dołożyła również Aleksandra Bączek, która wykorzystała szybkie wznowienie naszej bramkarki i rozciągnięcie szyku obronnego rywalek przez pozostałe zawodniczki z pola. Niestety zabrakło czasu, aby nadgonić wynik, jednak dziewczęta swoją grą w drugiej połowie udowodniły, że nie brak im zarówno umiejętności jak i zaangażowania.

W trzecim meczu MOSiR Łomża mierzył się z gospodarzami, czyli Włókniarzem Białystok. Od pierwszego gwizdka dziewczęta z Łomży zdominowały to spotkanie, raz za razem wyprowadzały ataki na bramkę rywalek, brakowało jednak odrobiny szczęścia i precyzji. Sporadyczne kontry skutecznie broniła Julia Rupacz, która na przełomie całego turnieju pokazała się z dobrej strony. Impas przełamała wreszcie Oliwia Lubak, która wykorzystała prostopadłe podanie posłane z prawego skrzydła od Aleksandry Bączek. Kolejna bramka pada po przejęciu piłki w środku boiska przez Zuzannę Kowalczyk, która błyskawicznie odegrała piłkę do Oliwi a ta odwdzięczając się za wcześniejszą asystę, wyłożyła piłkę na strzał Aleksandrze Bączek. Po tej bramce trenerzy dali okazję do zaprezentowania swoich umiejętności dotychczasowym rezerwowym zawodniczkom.

Mimo gry wyjątkowo młodym zestawieniem (1x2009, 4x2008) udaje się strzelić kolejne bramki. Piłkę wyrzuconą przez bramkarza przeciwników przejmuje Wiktoria Konert, która po minięciu dwóch zawodniczek Włókniarza podaje piłkę do wyśmienicie ustawionej Natalii Chrzanowskiej, która strzałem z powietrza umieszcza piłkę w bramce. Ostatnia bramka to indywidualny popis kolejnej z dziewcząt grających regularnie w reprezentacji województwa! Anna Popkowska, bo o niej tutaj mowa, najpierw wygrała pojedynek powietrzny, dryblingiem na małej przestrzeni założyła „siatkę” kolejnej rywalce, trzecią minęła szybkim przełożeniem piłki na dominującą nogę i nim czwarta zdążyła do niej doskoczyć, umieściła piłkę w bramce klasyczną „brazylianą”! Swoje okazje miała również Małgorzata Rykaczewska i Dominika Bikowska, które pod koniec spotkania regularnie nękały bramkarza przeciwników strzałami sprzed pola karnego. Ostatecznie MOSiR Łomża wygrywa to spotkanie 4:2.

Ekosport, który był ostatnim rywalem w tych eliminacjach, po zabójczej końcówce z meczu przeciw Stomiliankom, w którym to odrobili stratę z 4:2 na 4:5, w przypadku wygrania spotkania miał niemal zapewniony awans do finałowej części turnieju. Widać było to po grze Białostoczanek, które za wszelką cenę starały się uzyskać korzystny wynik. Choć obrona Łomżynianek kierowana przez Rutkowską Gabrielę i Milenę Chrzanowską długo stawiała opór, to w końcu przeciwnik przełamał naszą defensywę. Do końca pierwszej połowy Ekosport zdobył trzy bramki. O ile jednak pierwszą połowę zdominowały dziewczęta w czarno-białych barwach, to druga należała już do Łomżynianek. Szybki faul na Aleksandrze Tarnackiej dał okazję do strzału z rzutu wolnego, którą w wyśmienity sposób wykorzystała Wiktoria Konert. Potężny strzał zza połowy boiska w okolice spojenia bramki i mamy 3:1. Długo ataki MOSiR-u zatrzymywał bramkarz i słupki, jednak po indywidualnej akcji Oliwki Lubak i po płaskim strzale z lewej nogi zbliżyły się do rywalek o kolejną bramkę. Następną akcją dublet kompletuje Lubak, która po minięciu dwóch przeciwników ponownie oddaje strzał po ziemi, co daje wyczekiwany remis!

Z racji na trudy turnieju ponowną okazję dostają najmłodsze dziewczyny, które dobrze weszły w te trudne spotkanie. Kilka rajdów skrzydłem zaliczyła Marcelina Zabielska, Rutkowska Gabriela przerwała kilka groźnych sytuacji bramkowych a Natalia Chrzanowska wespół z Małgorzatą Rykaczewską starały się sforsować obronę rywali. Mimo dobrej postawy i kilku klarownych sytuacji Łomżynianek, to Białostoczanki w ostatecznym rozrachunku zgarnęły trzy punkty na swoje konto.

Cały sztab trenerski zgodnie stwierdził, że turniej, który już za nami należy ocenić pozytywnie. Brawa należą się dziewczętom z łomżyńskiego MOSiR szczególnie za świetną grę kombinacyjną, organizację gry i co najważniejsze zaangażowanie!

Przed nami kolejne wyzwania i walka zarówno o ligowe jak i te turniejowe sukcesy!
Dziękujemy rodzicom i wszystkim naszym kibicom za okazane wsparcie!

Brawo drużyna!

Skład: Bączek Aleksandra, Bikowska Dominika, Chrzanowska Milena, Chrzanowska Natalia, Konert Wiktoria, Kowalczyk Zuzanna, Lubak Oliwia, Popkowska Anna, Rupacz Julia (GK), Rutkowska Gabrieala, Rykaczewska Małgorzata, Tarnacka Aleksandra, Zabielska Marcelina.